Ciekawe startupy – przegląd #15

Opublikowane 19 stycznia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Z przyjemnością przedstawiamy piętnasty przegląd startupów, które zgłosiły się do nas za pośrednictwem naszego formularza, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Dziś serwisy wnętrzarski, rysunkowy, reklamowy, domenowy i taksówkowy. Zapraszamy do lektury!


domplusdom.pl

domplusdom.pl (http://www.domplusdom.pl) – gazeta wnętrzarska w internecie. „Portal przedstawia rozwiązania przydatne podczas urządzenia mieszkania i prowadzi czytelnika prostą drogą od pomysłu, przez sposób jego realizacji, aż do sklepu”. Serwis utrzymywać się z reklam – w przyszłości pojawić mają się „inne formy zarabiania”.

Szkicek.pl (http://szkicek.pl) – „malujemy, szkicujemy, rysujemy lub po prostu się wygłupiamy. Obrazek nie musi być drugim Damą z Łasicą. Wystarczy mieć pomysł i chęć pokazania go światu! Jest to miejsce gdzie każdy może wykazać się talentem malarskim, wystarczy zarejestrować się w serwisie i mieć chęć do naszkicowania czegoś fajnego”. Osoby zarejestrowane mają możliwość zapisania swojego dzieła oraz dzielenia się nim ze znajomymi. Osoby niezarejestrowane również mają możliwość tworzenia dzieł, ale utworzone obrazki można jedynie pobrać na lokalny dysk komputera. Projekt tworzony przez jedną osobę, która zarabiać chce na reklamie.

Adadio

Adadio (http://www.adadio.pl) – serwis prowadzi firma RT Project, która świadczy komercyjnie usługę utrzymania adserwera dla dużych wydawców. „Adadio z założenia ma być dopełnieniem tego, ale przede wszystkim ma być narzędziem dla średnich i mniejszych wydawców, które pozwoli samemu zarabiać na własnym serwisie niekoniecznie przy wykorzystaniu różnego rodzaju sieci reklamowych”. „Wkrótce wydawca będzie mógł samodzielnie zbudować profesjonalną ofertę dla swojego reklamodawcy podpisać szybko i sprawnie umowę wykorzystując proponowany przez nas formularz jak również będzie mógł rozliczyć kampanie w najpopularniejszych modelach cenowych (flatfee, CPM, CPC)”. Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach działania 8.2.

Domenaria (http://www.domenaria.pl) – serwis powstał na zlecenie firmy QUICKER. „Pierwszy w Polsce serwis ogłoszeniowy skierowany do właścicieli i kadry zarządzającej specjalizującej się w projektach e-commerce, blogerów, start-up’ów, gdzie [można] znaleźć dobre domeny dla planowanych przedsięwzięć, kupić oraz sprzedać działające serwisy i sklepy internetowe”. Za dokonane poprzez serwis transakcje nie pobierane są prowizje – płatne są publikacje ogłoszeń.

dobraTaxi.pl

dobraTaxi.pl (www.dobrataxi.pl) – „w internecie istnieje obecnie wiele prostych katalogów firm taxi i kilka prostych porównywarek. Nasz serwis jako jedyny umożliwia obliczanie trasy przejazdu wraz z kosztami, biorąc pod uwagę takie czynniki jak: czas (godzina) podróży, różne taryfy, strefy w różnych miastach w których naliczane są różne stawki za przejazdy zgodnie z cennikami firm taxi”. Serwis tworzony hobbystycznie i nie twórcy nie mają na razie planów zarabiania na nim. W przyszłości pojawić ma się wersja mobilna oraz możliwość zamawiania taxi przez serwis.

Musimy przyznać, że powyższe serwisy prezentują ciekawe pomysły. Podobają się Wam? Dajcie znać w komentarzach! My jak zwykle powstrzymujemy się od oceny (choć czasem mamy na to wielką ochotę…).

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook