Awesomize.me – więcej niż wizytówka

Opublikowane 31 stycznia 2011, autor: Sylwester Kozak

5

Niedawno na łamach wystartowali.pl przedstawiliśmy recenzję about.me, serwisu pozwalającego stworzyć swego rodzaju wizytówkę. W komentarzach wskazywaliście, że czegość mu brakuje. Dziś więc recenzja serwisu z większymi możliwościami – awesomize.me.

W skrócie – awesomize.me pozwala na stworzenie wizytówki prywatnej czy firmowej. Jest też oczywiście integracja z czołowymi serwisami społecznościowymi. Ma jednak jeden wyróżnik: możliwość oceny.

Jeśli staramy się na przykład pozyskać nowych klientów dla swojej firmy to możemy im przedstawić naszą wizytówkę w awesomize.me. Na naszej stronie z wizytówką pojawia się pytanie odnośnie naszej firmy:

– How awesome is (…)?
– How awesome is (…) customer service/support?

…lub nas samych:

– How awesome is (…) professionally?
– How awesome is (…) socially?

Odważne. Odważne, ponieważ bez problemu mogę oceniać inne osoby bez specjalnej weryfikacji. Biorąc pod uwagę, że serwis wydaje się kierować w stronę profesjonalistów, może się szybko okazać, że wskaźniki te staną się właściwie bez znaczenia; albo będą same wysokie noty, albo też konkurencyjne firmy będą sztucznie zaniżać wyniki. Mało tego, żeby poznać “How awesome” jest jakaś firma, z której usług chcę skorzystać to muszę najpierw ją ocenić (!).

Po sprawdzeniu wielu profili (obecnie jest ich ponad 1000) potwierdzają się moje obawy – najniższa ocena to 75 proc.

W serwisie dodatkowo możemy oceniać usługi i produkty – co sugeruje, że serwis może stać się narzędziem ocen w sensie bardziej ogólnym.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Wydaje się, że wciąż firmy szukają złotego pomysłu na wizytówki. About.me: ładnie, ale za mało. Awesomize.me: lepiej, ale z nieco niespójnym modelem. Miejsce na rynku na tego typu serwisy na pewno jeszcze jest. Pytanie – kto go zdominuje? I jak będzie wyglądał model biznesowy? Według mnie autor takiego serwisu może liczyć na bardzo szybki rozgłos – podobnie jak to było z obecnie najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook