Planbox – projekty z czasochłonnością

Opublikowane 06 grudnia 2010, autor: Sylwester Kozak

0

Na łamach Wystartowali.pl wskazywaliśmy już kilka serwisów, które mają ułatwić pracę w grupie, m.in. ReviewPad, QuoteBase, Teamly czy Ganntic. Dziś recenzja planbox.com – narzędzia do pracy nad projektami.

Planbox stara się wejść w rynek aplikacji przeznaczonych dla biznesu, mających usprawniać obieg informacji. Konkurencja w tym segmencie jest bardzo duża; wspomnieć wystarczy tutaj choćby Basecamp czy Huddle.

Zdaję sobie sprawę, że w każdej firmie decyzja o rozpoczęciu wykorzystywania z tego typu aplikacji jest bardzo trudna ponieważ obliguje pracowników do dodatkowej pracy jaką jest raportowanie aktywności. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki system zadziała i usprawni pracę jeśli WSZYSCY pracownicy zdecydują się z niego korzystać.

Czym więc chce nas przekonać planbox? Autorzy podkreślają, że ich rozwiązanie jest przeznaczone do zarządzania projektami. Nie definiują jednak wprost czym jest projekt. Po przetestowaniu aplikacji wydaje się, że za projekt mogą być wzięte takie działania jak: uruchomienie strony firmowej, stworzenie aplikacji do zbierania zamówień czy stworzenie nowej aplikacji – czyli takie, w których jasno możemy wydzielić czynności dla danej osoby. Podczas pracy z narzędziem znalazłem jeden wyróżnik – gdy delegujemy zadanie współpracownikowi określamy jego czasochłonność. Przyznam szczerze – dość ryzykowne posunięcie, biorąc jednak pod uwagę pojęcie “projektu” przyjęte przez autorów wydaje się to naturalne.

Z ciekawszych funkcji można wskazać:

 • przy zdjęciu współpracownika widzimy “pasek postępu” prac danej osoby,
 • mamy wydzieloną przestrzeń na pliki,
 • aplikacja umożliwia również zliczanie czasu przeznaczonego na dane zadanie, co jest szczególnie istotne dla firm, które rozliczają się z klientami na podstawie czasu poświęconego na dany projekt,
 • wysyłanie powiadomień mailowych przy wskazanych przez użytkownika akcjach (np. gdy pojawi się nowe zadanie przypisane do danej osoby).

Na plus przemawia również domena, którą można łatwo zapamiętać.

  Galeria

  Szansa zainspirowania polskich startupów

  Przyznam szczerze, że wciąż czekam na sytuację gdy na naszym rynku pojawi się ciekawa aplikacja, dla której wielu porzuci pracę w dotychczasowym modelu na rzecz “chmury”. Kilka lat temu taką rewolucję przeprowadziły serwisy, w których wystawiamy faktury – obecnie są to rozbudowane programy umożliwiające nam również skorzystanie z pomocy księgowej przez telefon. Czy uda się przenieść również informacje związane z wykonywaną pracą, gdzie współdzielenie informacji jest kluczowe? Wierzę, że tak.

  Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

  Wystartowali.pl on Facebook