QuoteBase – zapanuj nad przygotywaniem ofert

Opublikowane 29 listopada 2010, autor: Sylwester Kozak

0

Przygotowanie ofert, sprawdzanie ich aktualności i archiwizowanie tych danych dla wielu jest niemałym obciążeniem czasowym. Jeśli do tego dołożymy pracę kilku osób nad sprzedażą naszych produktów to może się okazać, że właściwie nie panujemy nad tym procesem. W tym miejscu z pomocą przychodzi serwis QuoteBase.

Na rynku znaleźć można wiele aplikacji CRM, których zadaniem jest wsparcie sprzedaży. Większość z nich jest jednak “ociężała” i niestety zmusza nas do wpisywania sporej ilości danych, których właściwie nie potrzebujemy.

QuoteBase umożliwia nam łatwe przygotowanie ofert i pracę z nimi – to w wielkim uproszczeniu cel działania serwisu. Autorzy, amerykańska firma Future Simple, mają doświadczenie w tworzeniu aplikacji B2B. Na ich koncie możemy znaleźć znakomitą pozycję PipeJump – aplikację do wspierania nas w procesie sprzedaży. QuoteBase jest moim zdaniem naturalnym rozszerzeniem możliwości PipeJump, obecnie jednak jest fazie alfa i trudno jeszcze mówić tutaj o integracji między produktami czy o finalnym kształcie. Produkty te oczywiście mogą istnieć niezależnie, jednak proces przygotowania ofert jest równie istotny co sama sprzedaż i warto byłoby mieć dostęp do tych informacji z jednego miejsca.

O krótką wypowiedź o samym projekcie poprosiliśmy Bartka Kiszalę z Future Simple, jednego z twórców QuoteBase:

QuoteBase właśnie wystartowało, jednak budzi spore zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwania jeśli chodzi o początkowe rejestracje. Tak więc jest to dla nas pewien sukces. Dodatkowo, mamy dużo bardzo pozytywnych recenzji, co nas cieszy. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami i monitorujemy jak ludzie używają QuoteBase (a używają!). QuoteBase jest bardzo prostym narzędziem do wycen online i do grupowej współpracy wraz z podziałem na role podczas ich tworzenia.

Galeria

Dla kogo przeznaczona jest aplikacja

Jeśli ktoś zapoznał się z estetyką PipeJump z pewnością polubi od razu QuoteBase. Całość wykonana jest w taki sposób, że naprawdę miło się pracuje. Szukając grupy docelowej można powiedzieć, że właściwie każda firma działająca na rynku może być odbiorcą. Przeznaczenie serwisu jednak sugeruje, że najlepiej będzie się sprawdzać w pracy grupowej.

Szanse na rynku

Przeważnie jako podsumowanie w recenzjach zagranicznych staraliśmy się napisać, jaka według nas jest szansa zainspirowania danym projektem polskich startupów.

Rynek aplikacji B2B działających w “chmurze” w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie zaczyna bardzo szybko zyskiwać na znaczeniu. Dostęp do informacji z wykorzystaniem tylko przeglądarki internetowej dla wielu firm to już standard. Jeśli do tego dołożymy sukces takich aplikacji jak Basecamp, Huddle czy chociażby krajowych aplikacji Infakt.pl czy ifirma.pl zauważymy, że jest bardzo duża szansa na odniesienie sukcesu. Trzymamy kciuki za Future Simple! Kto wie, może z czasem QuoteBase pojawi się na rynku polskim?

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook