Ciekawe startupy – przegląd #11

Opublikowane 17 listopada 2010, autor: Dawid Zaraziński

0

W jedenastej części naszego przeglądu startupów, które napisały do nas za pomocą formularza, a których nie opisujemy w dużych recenzjach znalazły się serwisy umożliwiające założenie strony internetowej, katalog motoryzacyjny i gastronomiczny oraz poradnik inwestycyjny. Zapraszamy!


MamFirme.pl

MamFirme.pl (http://mamfirme.pl) – „u nas założysz stronę internetową w 5 minut. Darmowa domena!”, obiecują twórcy serwisu tworzonego przez osiem osób. Obecnie z rozwiązań projektu korzysta 200 podmiotów, docelowo ma ich być 6000. Wyróżnikiem serwisu ma być prostota, wielość szablonów do wyboru, możliwość edytowania firmowej strony w dowolnym momencie oraz usługi dodatkowe (copywriting, pozycjonowanie, możliwość zamieszczenia multimediów na stronie). Twórcy zarabiać chcą na abonamencie oraz funkcjach premium. Wśród możliwych partnerów twórcy MamFirme.pl wymieniają firmy świadczące usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz portale informacyjne dla firm.

Moteo.pl (http://moteo.pl) – „przyjazne miejsce w internecie dla wszystkich miłośników pojazdów”. Tworzony przez czterech programistów oraz grafika serwis chce zarabiać na sprzedaży „mini-CRM” oraz stron firmowych dla przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej w domenie .moteo.pl. W planach właścicieli serwisu znajduje się „wprowadzenie całościowego rozwiązania dla branży motoryzacyjnej w postaci serwisu CRM, „gdzie można prowadzić kalendarz prac oraz pozwolić klientom na dostępność usług w czasie”.

Inwestorsi.pl

Inwestorsi.pl (http://inwestorsi.pl) – realizowany w ramach firmy Lab2 projekt, który wystartował na początku lipca br. Serwis zawierający bazę pytań i odpowiedzi na temat inwestowania. Model biznesowy opiera się na sprzedaży „niestandardowych oraz mocno kontekstowych form reklamy”. Wyróżnikiem serwisu mają być: podejście do użytkownika („jasne komunikaty, prostota obsługi”) oraz użyteczność („wymuszenie logowania w ostateczności, rejestracja i logowanie za pomocą Facebooka”, podejście nadrzędne to „treść przede wszystkim”).

Firmeo.biz – Darmowe Strony Internetowe (http://firmeo.biz) – jak mówi twórca projektu, „firmeo.biz to dla potencjalnego szaraka społeczności internet, chcącego mieć własną stronę informacyjną bez jakiejkolwiek wiedzy i nakładów finansowych, genialne rozwiązanie”.  Serwis zarabia obecnie wyświetlając reklamy AdSense oraz banerowe. W przyszłości ma zarabiać na oferowaniu usług premium. Wyróżnikiem na tle konkurencji ma być „choćby sama nazwa domeny”.

GdzieWyjsc.pl

gdziewyjsc.pl (http://gdziewyjsc.pl) – prowadzony od kwietnia br. przez dwie osoby portal, będący katalogiem miejsc: kawiarni, klubów, restauracji itp. W chwili obecnej serwis jest bezpłatny. W przyszłości mają być wprowadzane płatne usługi. Wyróżnikiem projektu ma być „przejrzystość, intuicyjne wyszukiwanie i wiele informacji o lokalach”.

Mamy nadzieję, że kolejne przedstawione przez nas startupy podobały Wam się. Jak widzicie, wspominamy o wszystkich projektach, jakie do nas zgłaszacie, prosimy tylko o cierpliwość (choć czasowego poślizgu mamy coraz mniej).

Przypominamy również, że w ramach przeglądu opisujemy wszystkie serwisy, które zgłosiły się do nas z prośbą o recenzję, nie oceniając ich. Wy jednak możecie śmiało je komentować.

Pozostałe przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook