iClippy.com – schowek online

Opublikowane 11 października 2010, autor: Sylwester Kozak

5

Tym razem zdecydowaliśmy się na publikację recenzji o usłudze skierowanej właściwie do każdego użytkownika. Mowa o “schowku online” dla naszych zrzutów ekranu, skanów i innych bardzo ważnych informacji, które gromadzimy w sposób nazwijmy “niezorganizowany” i najczęściej po godzinie od wykorzystania nie są nam on już potrzebne na pulpicie. Może się jednak zdarzyć, że będziemy chcieli wrócić do niego.

Usługa składa się z oprogramowania instalowanego na komputerze – niestety tylko na systemie Windows – oraz ze swego rodzaju dysku online na serwerze iClippy.com, do którego mamy dostęp przez przeglądarkę.

Znakomicie koncepcję korzystania z serwisu oddaje poniższy zrzut ekranu.

Warte odnotowania jest również to, że oprogramowanie umożliwia zamazanie wybranych części ekranu. Samo oprogramowanie jest proste – takie właśnie powinno być.

Projekt obecnie jest w stanie generować przychody –  oferuje trzy abonamenty, w tym darmowy. Różnice dotyczą transferu, ilości trzymanych dokumentów online czy rozdzielczości grafiki. Dodatkowo, co ważne jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych użytkowników, w pakiecie darmowych grafika ma znak wodny iClippy.com.

Pomysł znakomity, może nie nowatorski, ale wykonanie i plany bardzo ciekawe. Polecamy zajrzeć, nawet jeśli ktoś nie potrzebuje takiego narzędzia to warto zobaczyć w jaki sposób można w bardzo czytelny sposób przedstawić użytkownikowi zalety korzystania z rozwiązania.

Komu może się przydać

W epoce Facebooka, Naszej-Klasy i Twittera, gdy dzielimy się wieloma informacjami ze znajomymi można powiedzieć, że jest to usługa dla każdego.

Szansa zainspirowania polskich startupów

Wydaje się, że jest spore pole do popisu, od kopii pomysłu do znacznego rozwinięcia. Bardzo szybko można dotrzeć do wielu użytkowników Facebooka, Naszej-Klasy czy innych serwisów gdzie wymieniamy się informacjami ze znajomymi.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook