Ciekawe startupy – przegląd #9

Opublikowane 08 października 2010, autor: Dawid Zaraziński

1

Dziewiąty odcinek naszego przeglądu startupów które napisały do nas za pomocą formularza, a których nie opisujemy w osobnych recenzjach to nasze lipcowe zgłoszenia… Wśród nich baza klubów sportowych, sportowy serwis informacyjny, miejski serwis wideo, „wykopywarka” oraz skaner stron internetowych. Zapraszamy!


Kluby Sportowe

Kluby Sportowe (http://www.kluby-sportowe.com.pl) – baza danych o polskich klubach sportowych. Można w niej znaleźć informacje, adresy i opinie o klubach działających w różnych dziedzinach (fitness, boks, kung-fu, joga, karate, piłka nożna itd.). Obecnie w bazie 1475 ośrodków. W serwisie znajduje się także forum. Wyróżnikiem projektu ma być „przejrzysta, czytelna grafika” oraz wielkość informacji. Serwis daje klubom możliwość wykupienia reklamy banerowej oraz form niestandardowych (np. wyróżnienie w zakładce Polecamy). Partnerem serwisu mogą być strony o tematyce sportowej i pokrewnej.

SportFakty.pl (http://www.sportfakty.pl) – projekt właścicieli serwisu Kluby Sportowe; podzielona na 10 głównych sportowych dyscyplin platforma informacyjna. „Dynamiczna kolorystyka, przejrzysty układ, a przede wszystkim wysoka wartość merytoryczna stawia ten serwis wyżej niż inne tego typu” – uważają twórcy SportFakty.pl. W serwisie jest możliwość wykupienia płatnej reklamy zarówno tradycyjnej, banerowej, jak i nieszablonowej.

PolskieMiasta.tv

PolskieMiasta.tv (http://polskiemiasta.tv) – „multimedialny portal”, który ma zapewniać „nowatorską formę promocji”. Ma dawać możliwość znalezienia w jednym miejscu informacji o miastach, miasteczkach, gminach, ośrodkach wypoczynkowych, atrakcjach turystycznych, miejscach do inwestowania, bazie noclegowej itp. Projekt chce zarabiać na wpisach do bazy hotelowej i reklamie. Wyróżnikiem serwisu mają być przede wszystkim treści wideo. W planach m.in. uruchomienie aplikacji do dodawania zdjęć ciekawych obiektów.

Tajny.pl (http://tajny.pl) – tworzony przez użytkowników serwis, wzorowany na EnglishRussia.com, choć jego twórcy skupili się „na prostym dodawaniu artykułów przez użytkowników oraz na ich wykopywaniu (podobnie jak na wykop.pl lub demotywatory.pl)”. Serwis chce zarabiać na reklamie – twórcy zapowiadają również, że są „w stanie uruchomić sklep z koszulkami”. Wyróżnikiem ma być integracja z serwisem Facebook oraz łatwość dodawania treści.

Zeskanuj.pl

Zeskanuj.pl (http://zeskanuj.pl) – „darmowa usługa umożliwiająca użytkownikom skanowanie stron internetowych z użyciem kilku silników diagnostycznych, takich jak Google Diagnostic, McAfee SiteAdvisor, Norton SafeWeb, w celu wyszukania potencjalnych niebezpieczeństw i błędów”. Serwis ma zarabiać na reklamie. W planach twórców jest m.in. wprowadzenie rankingu stron niebezpiecznych tzw. black listy.

Przypominamy, że w ramach przeglądu opisujemy wszystkie serwisy, które zgłosiły się do nas z prośbą o recenzję. Nie oceniamy ich – pokazujemy je tylko, korzystając z informacji, które dostaliśmy w ramach naszego formularza. Możecie oczywiście śmiało oceniać i komentować powyższe projekty.

Pozostałe przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook