WP-Answers.com – gotowy pomysł na biznes

Opublikowane 20 września 2010, autor: Sylwester Kozak

3

Dziś nieco nietypowa recenzja. Nie będzie to wpis o nowym serwisie. Tym razem przedstawimy serwis, który sprzedaje model biznesowy. WP-Answers.com to skrypt do WordPress’a, który ma pozwolić na zbudowanie witryny podobnej do Yahoo! Answers, w której użytkownicy zadają pytania a inni odpowiadają.

Sam pomysł na pewno nie jest nowatorski, warto jednak o nim wspomnieć choćby dlatego, że jest sprzedawany. Tak napisałem wcześniej – jest puntktem wyjścia dla modelu biznesowego. W ramach usługi otrzymujemy skrypt z uwzględnieniem systemu punktacji użytkowników, stronami użytkowników, integracją z Yahoo! Answers oraz modułem zarządzania reklamami na naszej stronie. Dodatkowo producenci dołączają sześć szablonów do wykorzystania. Mamy również zapewnione dożywotnie wsparcie.

Skrypt kosztuje obecnie 89 dolarów, niebawem jednak cena wzrosnąć ma do 149 dolarów.

Komu może się przydać

Wielu z nas ma ciekawe pomysły, jednak samodzielnie nie jest w stanie ich zrealizować. Tutaj z pomocą może przyjść WP-Answers. Skrypt posłuży nam co prawda tylko jako system “pytanie-odpowiedź”, jednak jeśli trafnie dobierzemy tematykę naszego serwisu – możemy odnieść sukces.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Pomysł na serwis może nie jest najnowszy, jednak sposób sprzedaży jest na pewno ciekawy. Wydaje mi się, że taki model oparty na sprzedaży pojedynczych skryptów, tworzących cały serwis mogą z pewnością zainspirować nasze firmy. Samych skryptów oczywiście na rynku jest bardzo dużo. Ważnym wyróżnieniem WP-Answers.com jest kompleksowa usługa, nie tylko zwykły skrypt.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook