HappyCV.com – niech twoje CV będzie w stylu 2.0

Opublikowane 13 września 2010, autor: Sylwester Kozak

5

Podobno jesień i wiosna to najlepszy okres na zmianę pracy. Obecnie proces ten jest znacznie ułatwiony dzięki takim serwisom jak choćby infopraca.pl, gdzie definujemy własne CV na podstawie zdefiniowanych pól. Tak stworzone CV dostępne jest jednak tylko dla pracowdawców korzystających z danego serwisu. Co zrobić jeśli chcemy opublikować nasze résumé? Oczywiście możemy wykorzystać Linkedin czy inne GoldenLine. Możemy też podzielić się naszym doświadczeniem z wykorzystaniem serwisu HappyCV.com. Zapraszamy do naszej recenzji!

Jeśli chodzi o strukturę, serwis jest bardzo czytelny – możemy tworzyć CV, zmienić ustawienia prywatności czy skorzystać z gotowych szablonów (niestety obecnie tylko dwa). Czyli tak, jak powinno to wyglądać w tego typu serwisie.

Niestety jednak serwis ma problem z zapisywaniem wprowadzanych danych. Dodając obszerne podsumowanie w swoim życiorysie musimy się liczyć z tym, że dane – z jakiegoś powodu – znikną za kilka minut. Dlaczego? Nie mam pojęcia, dzieje się tak jednak i pod Safari i pod Firefoxem.

Dodatkową wadą pozostaje wizualizacja serwisu – nazwa HappyCV i odcienie szarości nie idą w parze…

Duży plus dla autorów należy się za szczegółowe wypunktowanie umiejętności. Znajdziemy tu więc możliwość dodania nie tylko znanych języków, ale również certyfikatów, dodatkowych umiejętności oraz naszych osiągnięć.

Podsumowując, dobry pomysł wykonanie raczej słabe.

Komu może się przydać?

Życiorys w wersji online dla wielu pracodawców może być sporą przewagą w procesie rekrutacji, świadczącą o tym, że dana osoba jest w stanie poświęcić nieco więcej czasu na stworzenie własnego CV. Pytanie jednak czy stworzone w ten sposób będzie na tyle unikalne, żeby się wyróżnić na tle innych konkurentów aplikujących na dane stanowisko?

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Sam pomysł indywidualizacji swojego życiorysu z wykorzystaniem dedykowanej strony jest na pewno ciekawy. Można z łatwością projekt ten dostosować do polskich warunków. Jest jednak bardzo duża konkrurencja ze strony liderów rynku – LinkedIn i GoldenLine.

Trzeba jednak pamiętać, że siła serwisu może tkwić zarówno w warstwie wizualnej jak i możliwości eksportu CV. Czyli: przygotowujemy jedno CV i mamy od razu możliwość publikacji na stronie, ale również zachowania w formacie .doc czy .pdf. I to właśnie te czynniki mogą przeważyć o sukcesie rozwiązania.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook