Ciekawe startupy – przegląd #7

Opublikowane 24 września 2010, autor: Dawid Zaraziński

4

Gonimy, gonimy… Siódmy odcinek przeglądu startupów, które zgłosiły się do nas za pomocą formularza, a którymi nie zajmujemy się w ramach „dużych” recenzji przynosi: kalendarz internetowy, serwis łączący mapy z ogłoszeniami o pracę, platformę informacyjną dla społeczności IT, program do monitorowania czasu pracy oraz „automagiczną sieć reklamową”. Zapraszamy!


Zapiso

Zapiso.pl (https://www.zapiso.pl) – kalendarz internetowy, oferujący rezerwacje terminów wizyt 24 godziny na dobę. Zapiso.pl ma ułatwić właścicielom punktów usługowych oraz ich pracownikom komunikację z klientami i „stać się odpowiedzią na wiele problemów, z którymi spotykają się współczesne gabinety lekarskie, salony kosmetyczne, warsztaty samochodowe, restauracje itp.”. Wśród wyróżników serwisu: przypomnienia SMS, tworzenie własnej strony internetowej, możliwość zapisywania się na listy rezerwowe. Serwis zarabia w systemie abonamentowym oraz dzięki reklamom. Wśród spodziewanych nowości: geolokalizacja, usprawnienia i modyfikacja działania kalendarza rezerwacji, logowanie przez konto Google i na Facebook’u.

develway.pl (http://develway.pl) – serwis skierowany do społeczności specjalistów IT. Zawiera aktualne informacje z branży, tworzony jest przez samych użytkowników. Zarabia na reklamie, a docelowo: na płatnych usługach. Plany na przyszłość to „newslettery, dodatki do przeglądarek, aplikacje na urządzenia mobilne itd.”. Twórcy poszukują partnera, który mógłby pomóc w w promocji w serwisu i/lub pomocy w finansowaniu przedsięwzięcia.

SmakPracy

Smak Pracy.pl (http://smakpracy.pl) – „pierwsza w Polsce, unikalna internetowa mapa pracy”. Stanowi „integralne połączenie ogłoszeń o pracę i mapy Google”. Obecnie serwis jest darmowy. „Ideą przyświecającą jego powstaniu było wprowadzenie ożywienia w monotonnej skądinąd branży ogłoszeń pracy w Polsce. Gdy tylko to osiągniemy zamieszczenie oferty w serwisie będzie płatne” – przekonują twórcy serwisu. Wprowadzone mają zostać kampanie reklamowe w sekcjach serwisu oraz płatne powiadomienia SMS o nowych ofertach pracy w okolicy danego użytkownika.

TimeCamp (www.timecamp.pl) – płatny program do monitorowania czasu pracy na komputerze, zbierający dane statystyczne, które później mogą posłużyć do zidentyfikowania tzw. „złodziei czasu”. Obecnie z aplikacji korzysta ponad 1000 osób z różnych krajów. „Program, w przeciwieństwie do już istniejących, zasługuje na uwagę ze względu na łatwość użytkowania, niższą cenę oraz to, że nie szpieguje pracowników, dlatego też używanie go nie jest łamaniem prawa”. Planowane jest dodanie modułu, który będzie pozwalał określać czas potrzebny na wykonanie projektu.

Admatik

Admatik (http://www.admatik.pl) – „automagiczna sieć reklamowa”, projekt agencji interaktywnej Autentika. Zarabia na prowizji od sprzedanej powierzchni reklamowej. Obsługuje standardowe rodzaje kreacji (billboardy, rectangle, skyscrapery), posiada standardowe modele rozliczeń (aktualnie CPM, CPC). Wyświetlanie reklam odbywa się na zasadzie automatycznej licytacji – z jednej strony wydawcy ustalają minimalną kwotę, ze którą są skłonni opublikować reklamę, z drugiej strony reklamodawcy ustalają koszt maksymalny za wyświetlenie. System dobiera optymalne miejsca i stawki („tak żeby reklamodawca nie przepłacił, a wydawcy dalej byli zadowoleni”). Poszukiwany partner, z pomoże współpracować nad zwiększeniem zasięgu sieci reklamowej.

Przypominamy, że w ramach przeglądu opisujemy wszystkie (poza niepoważnymi, które też się niestety zdarzają) serwisy, które zgłosiły się do nas z prośbą o recenzję. Nie oceniamy tu tych projektów – pokazujemy je tylko, korzystając z informacji, które dostaliśmy w ramach naszego formularza.

Jak zawsze czujcie się swobodnie w komentowaniu prezentowanych projektów. Pozostałe przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook