Teamly.com – wspólne zadania projektowe

Opublikowane 31 sierpnia 2010, autor: Sylwester Kozak

2

Teamly.com to serwis pozwalający skupiać się na realizacji zadań – nie ich uszczegóławianiu. Czy to jednak wystarczy bardziej zaawansowanym użytkownikom i fanom GTD? Zapraszamy do naszej recenzji!

Teamly.com jest dość prostą aplikacją służącą do zarządzania zadaniami w zespole. Jak zapewniają twórcy:

Traditional software encourages you to create long lists, most of which you never complete. Teamly encourages you to focus on just your top 5 priorities.

I faktycznie, korzystając z Teamly skupiamy się na realizacji zadań, nie na uszczegóławianiu. Niestety – dla osób, które korzystają z różnego rodzaju programów GTD to zdecydowanie za mało. Oczywiście mamy tutaj wszystkie elementy niezbędne do pracy w grupie takie jak przypisanie zadań do konkretnej osoby, możliwość przejrzenia wszystkich zadań w grupie czy statystyki aktywności pracowników. Właściwie jednak, nic więcej nie tu znajdziemy.

Aplikacja pozbawiona jest kilku kluczowych rzeczy:

  • zadania można dodawać tylko w przedziałach czasowych dziś, jutro, ten tydzień, następny tydzień, ten miesiąc, następny miesiąc, czyli jeśli mamy zadanie wykonać w przyszłą środę to niestety Teamly o tym nie przypomni;
  • brak jakichkolwiek parametrów przypisanych do zadania, takich jak np. czas trwania, tagi, załącznik czy nawet szerszy opis.

Obecnie serwis potraktować można bardziej jako ciekawostkę niż jako narzędzie pracy. Jak zapewniają twórcy niebawem doczekamy się integracji z e-mailem oraz raportowania. To jednak wciąż zdecydowanie za mało.

Sama strona jest wykonana bardzo starannie i wszystkie informacje są podane w sposób czytelny. Tutaj nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Dla osób zainteresowanych profesjonalnymi serwisami pełniącymi podobną rolę zapraszamy, dla porównania, na strony nozbe.com czy toodledo.com.

Komu może się przydać?

Charakter aplikacji wskazuje, że może się przydać w biznesie. Tak jak wspomnieliśmy wyżej – obecnie nie wydaje nam się aby na tym polu teamly odniósł sukces. Aplikacja obecnie jest darmowa – to ważne, bo jest szansa, że studenci, którzy pracują na wspólnym projekcie na uczelni zainteresują się recenzowanym serwisem.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Niedawno opisywaliśmy Ganttic.com – odbiorca teoretycznie jest podobny. Jeśli firma polska zdecydowałaby się na stworzenie podobnej aplikacji to musiałaby być ona przeznaczona na rynek globalny, nie tylko polski.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook