RecurseApp.com – sprawna komunikacja między designerem a klientem

Opublikowane 03 sierpnia 2010, autor: Jakub Wasilewski

0

Tym razem coś dla designerów. RecurseApp to sieciowa aplikacja która ma pomóc im w komunikacji z klientami (szczególnie tymi którzy marudzą i ciągle chcą coś zmieniać). Zamiast wysyłać tam i z powrotem maile z makietami, mogą wysłać klientowi jeden unikalny adres do szablonu z jego projektem.

Wtedy klient otwiera znany tylko mu adres w przeglądarce i może wziąć się za dodawanie swoich uwag. Na ich podstawie designer może tworzyć kolejne wersje szablonu, aż w końcu strony dojdą do porozumienia. Najważniejsze że proces odbywa się zupełnie bez zakłóceń i konieczności przekopywania się przez skrzynkę odbiorczą.

Na początku aplikacja pozwala dodawać zarówno projekty jak i klientów, do których te projekty będą przypisane. Po założeniu nowego projektu widać formularz w którym można utworzyć podgląd projektu. Dodaje się tu tła foto lub jednolite tła barwne (albo gradienty), ustala ich położenie w poziomie i pionie, wybiera opcje powtarzania. Oddzielnie dodaje się makiety aktywnej części strony tak że jeśli klient chce innego tła, nie trzeba nic tam zmieniać.

Potem klikamy tylko w Create Project i dostajemy listę projektów dla danego klienta. Później na niej można oglądać kolejne rewizje projektu i komentarze.

Pomysł jest prosty, wykonanie świetne. Na razie aplikacja jest darmowa. Przestanie taka być, gdy przestanie być betą. Nie napisano, ile będzie kosztować. Może jednak uprościć życie wielu designerom, wróżę jej więc dobrą przyszłość. Koledze któremu to pokazałem (a który zawodowo webdesignem się zajmuje) bardzo się RecurseApp spodobało.

Moja ocena: bardzo dobry. I za pomysł i za wykonanie.

Komu się to może przydać?

Designerom stron WWW. I ich klientom.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupowców

Jeśli ktoś zrobiłby to lepiej, dodał obsługę interaktywnych szablonów… ale to nie jest projekt, co może się ograniczyć do jednego lokalnego rynku.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook