Ganttic.com – zarządzanie projektami

Opublikowane 24 sierpnia 2010, autor: Sylwester Kozak

2

Pracując nad projektem, w który zaangażowane jest kilkanaście osób, ograniczone zasoby i przede wszystkim jasno zdefiniowany czas, w którym projekt musi zostać zakończony – dużym wsparciem dla nas jest skorzystanie z aplikacji do zarządzania projektami z wykorzystaniem wykresów Gannta.

Ganntic na pierwszy rzut oka wydaje się być aplikacją dość prostą, żeby nie powiedzieć – ubogą funkcjonalnie. Po zapoznaniu się z jej funkcjonalnościami okazuje się jednak, że aplikację z powodzeniem możemy wykorzystywać również w całkiem sporych projektach.

Do głównych zalet należy przede wszystkim możliwość rozpoczęcia pracy w zespole niemalże od zaraz. Mamy również możliwość przypisania do projektów własnych procesów, zasobów i przede wszystkim statusów. Mało tego – możemy pracować zarówno w trybie „wizualnym”, czyli na zasadzie przeciągnij i upuść, ale jest też opcja edytowania wszystkich zadań ręcznie.

Przedstawiony model cenowy wydaje się być bardzo atrakcyjny – szczególnie dla małych firm, które chcą sprawdzić możliwość pracy zespołowej z wykorzystaniem aplikacji dedykowanych (w tym przypadku jest ona darmowa). Jeśli nasza firma rośnie i znacznie więcej z niej korzystamy to ponieść będziemy musieli opłatę miesięczną – 0,69 euro za jeden zasób/osobę.

Komu może się to przydać?

Zdecydowanie jest to aplikacja dla zespołów rozproszonych – wtedy dostępność zasobów i aktualność danych jest kluczowa.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Duża – jeśli będzie to wersja przeznaczona na rynek globalny. Dedykowana aplikacja w języku polskim niestety może się nie sprawdzić. Trzeba również zauważyć, że aplikacja jest przeznaczona na rynek B2B, tak więc użytkownicy mogą być zainteresowani swego rodzaju abonamentem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook