Ciekawe startupy – przegląd #4

Opublikowane 13 sierpnia 2010, autor: Dawid Zaraziński

4

Prezentujemy czwarty już przegląd startupów, które zgłosiły się do nas za pomocą formularza, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Są wśród nich serwis geograficzny, konsumencki, konwertujący dźwięk do tekstu, wakacyjny oraz przeznaczony dla sklepów internetowych. Zapraszamy!

Kolejny przegląd ciekawych projektów internetowych (poprzednie znaleźć można pod tym adresem) to zestawienie serwisów, które zgłosiły się do nas na przełomie maja i czerwca. Jak widać – gonimy 🙂 Serdeczne dzięki wszystkim za wypełnienie zgłoszenia i chęć oddania się w nasze srogie choć rzetelne redakcyjne ręce…

Geocontext Profiler (http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl) – wśród innych serwisów przeznaczonych dla biegaczy, rowerzystów, turystów górskich itp. Geocontext Profiler ma wyróżniać się dokładnością generowanych profili topograficznych wykorzystując do tego celu najnowsze API Google. Serwis tworzy jedna osoba, która chce zarabiać na wyświetlaniu reklam. Do projektu odwiedzanego obecnie przez kilkaset osób dziennie wprowadzane mają być w przyszłości ulepszenia takie jak większa ilość markerów na mapach. Na pytanie o ewentualnego partnera serwisu otrzymaliśmy odpowiedź: „reklamodawcy szukam”.

Kup.my (http://kup.my) – twórca przekonuje, że „ nie ma tego typu serwisów – łączących tematykę szeroko pojętej ochrony konsumentów, testów sprzętów, forum o sprawach zakupowo-sprzedażowych”. Biznesplan opiera się na sprzedaży powierzchni reklamowej. Poszukiwany jest inwestor, który zapewni „możliwość inwestowania w testy konsumenckie”.

SkryBot.tv (http://skrybot.tv/) – serwis ma być „wyszukiwarką z automatycznym rozpoznawaniem mowy”, który zarabiać chce na konwersji dźwięku do tekstu, czyli „przepisywania”. Oferuje darmową możliwość edycji/korekcji tekstu na stronie i eksportu napisów w popularnych formatach. Skrybot.tv jest tworzony przez zespół, który stworzył skrybot.pl i polską technologię rozpoznawania mowy. Wśród spodziewanych nowości – „uruchomienie edycji napisów do audio przez internet”. Twórcy poszukują partnera, który „zapewni niedrogi lub bezpłatny hosting na dedykowanym dla nas mocnym wieloprocesorowym serwerze pozwalającym na strumieniowe przesyłanie danych i z dużą ilością miejsca na dyskach na pliki multimedialne”.

Wakacje-razem.pl (http://www.wakacje-razem.pl) – nowy serwis turystyczny tworzony przez programistę i grafika. Serwis daje możliwość wyszukiwania osób, które w tym samym czasie wyjeżdżają w to samo miejsce. Wśród planowanych nowości – współpraca z biurem podroży, które udostępni możliwość rezerwacji wczasów online.

Tradoro (http://tradoro.pl) – serwis zarabia na udostępnieniu na abonament aplikacji online do zakładania i prowadzenia sklepów internetowych. Do wyboru są trzy pakiety dostosowane do wielkości asortymentu i potrzeb klienta. Dodatkowo można zamówić indywidualną grafikę robioną na zamówienie przez grafików Tradoro. Projekt tworzą ok. 23 osoby zatrudnione w firmie D&L Technology. Celem twórców jest by „system Tradoro był dominującym na rynku, by udowadniał, że można mieć jeden system ecommerce łączący wiele potrzebnych funkcji i to wszystko z nowoczesna grafiką”. W najbliższym czasie udostępnione ma zostać API systemu oraz rozbudowana wyszukiwarka produktów. Partner? „Chętnie nawiążemy współpracę z różnego rodzajami porównywarkami cenowymi”.

Jeszcze raz dziękujemy powyższym serwisom za zgłoszenie. Wkrótce kolejna część naszego przeglądu!

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook