useKit.com – internetowy szwajcarski scyzoryk

Opublikowane 13 lipca 2010, autor: Jakub Wasilewski

2

Jesteście wystarczająco efektywni w internecie? To nie czytajcie tej recenzji. Jeśli jednak myślicie że moglibyście lepiej korzystać z sieci, to zainteresujcie się useKitem.

useKit to zestaw narzędzi które mają usprawnić naszą pracę w sieci pod kątem dostępu i przetwarzania informacji znalezionej online. Bardzo uniwersalny zestaw, coś jak szwajcarski scyzoryk: żółte karteczki, wirtualny podkreślacz, translator, schowek kopiowania, narzędzia programowania HTML, integracja z Twitterem i nic nie trzeba instalować. Korzystamy po prostu ze skryptozakładki.

Do uruchomienia useKita wystarczy przeciągnąć skryptozakładkę do paska zakładek naszej przeglądarki. Gdy w nią klikniemy, u dołu strony wyświetli się pasek narzędziowy. Aby wykorzystać jego pełnię możliwości, trzeba założyć konto w usłudze (rejestracja jest darmowa). Wtedy dostaniemy dostęp do takich funkcji jak wirtualny schowek, dzięki któremu łatwo jest wymieniać się treściami ze znajomymi.

Po założeniu konta zawartość paska narzędziowego można personalizować, wybrać które funkcje są potrzebne. Całość działa szybko, jest zawsze pod ręką. Jeśli komuś to nie wystarczy, może useKita zainstalować jako dodatek w przeglądarce. Obsługiwany tak jest Firefox, Chrome i Safari.

Najlepiej jednak obejrzeć ten film – wtedy wszystko będzie jasne:

Tylko model biznesowy serwisu jest niejasny. Pewnie będzie opierał się o reklamy, ale żadnych reklam nie zobaczyłem. Sprzedaż usług nie wchodzi w grę, bo integruje on różne usługi opensource.

Moja ocena? Bardzo dobry. Ciekawy pomysł, dobre wykonanie, zaspokojenie realnych potrzeb, innowacyjność.

Komu to się może przydać?

Każdemu internaucie, który wiele surfuje po sieci.

Szanse zainspirowania polskich startupowców

Można połączyć wiele usług, zlokalizować je, podłączyć do Blipa czy Flakera. Wymaga to jednak wiedzy programistycznej większej niż postawienie WordPressa.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook