Ciekawe startupy – przegląd #3

Opublikowane 27 lipca 2010, autor: Dawid Zaraziński

3

Przedstawiamy kolejny przegląd startupów, które zgłosiły się do nas za pomocą formularza, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Tym razem są wśród nich sklep komputerowy, serwis do zarządzania konferencjami, projekt wideo-weselny oraz doradca funduszowy i turystyczna wyszukiwarka. Zapraszamy!

W poprzednich dwóch edycjach (pierwsza i druga) naszego przeglądu przybliżaliśmy serwisy, które zgłosiły się do nas na początku działania Wystartowali.pl. Nadrabiamy zaległości i przyszedł czas na projekty, których twórcy napisali do nas w maju. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i zaufanie w rzetelność recenzji!

serwiskonferencji.pl

SerwisKonferencji.pl (http://www.SerwisKonferencji.pl) – internetowa aplikacja służąca do obsługi konferencji. Oferta projektu składa się z modułów umożliwiających rejestrację uczestników spotkania, obsługę rezerwacji noclegów, obsługi abstraktów, prezentacji miejsca konferencji itd. Nad serwisem pracują trzy osoby. Internet nie jest najważniejszym medium osiągania celów marketingowych projektu. „Serwis Konferencji jest w pełni elastyczny i stanowi podstawę tego, co otrzymuje klient; to trochę jakby tworzyć dla kolejnych klientów serwis internetowy z systemem rejestracji uczestników imprezy od podstaw – rozwijane jest to, co istotne dla klienta”, przekonują twórcy. Idealny partner serwisu to „podmiot będący w stanie zapewnić solidny marketing lub środki, za które solidny marketing można kupić”.

Elikatesy – salon komputerowy (http://www.elikatesy.pl) – sklep internetowy z elektroniką, sprzedający „jedyne w swoim rodzaju komputery marki Dell”. Twórcy zapewniają pomoc w konfiguracji sprzętu oraz „pół-zautomatyzowany konfigurator on-line”. Przy projekcie zatrudnione są cztery osoby. W chwili zgłoszenia serwis notował oglądalność na poziomie 2000 osób miesięcznie. Sklep wyróżniać chce się „indywidualnym podejściem do klienta, wąską gamą produktów – głównie marki Dell”.

wesele-live.pl

Wesele-Live.pl (http://wesele-live.pl) – „Wesele-Live to pierwsze w Polsce miejsce w internecie, gdzie możesz obejrzeć na żywo transmisję z wesel oraz każdej innej uroczystości”. Serwis skierowany przede wszystkim do właścicieli sal bankietowych i innych firm z branży weselnej.

DORADCA-UE.pl (http://www.doradca-ue.pl) – „Portal informacyjno–doradczy DORADCA–UE.pl skierowany jest do wszystkich zainteresowanych możliwościami finansowania inwestycji z Funduszy Europejskich”. Serwis zarabia na pakietach nabywanych przez firmy doradcze według cennika oraz reklamie takich podmiotów. Nad projektem pracują trzy osoby. „Głównym wyróżnikiem portalu jest funkcjonująca e-usługa zapewniająca pełen automatyzm w kontaktach pomiędzy osobami zainteresowanymi pozyskaniem dotacji unijnych a firmami doradczymi”.

qtravel.pl

Qtravel.pl (http://qtravel.pl) – „Misją QTravel jest stworzenie prostego i skutecznego narzędzia do wyszukiwania wycieczek znajdujących się w ofercie polskich organizatorów imprez turystycznych”. Nad projektem pracuje ok. 15 osób. Firma zarabia na sprzedaży oferty turystycznej i reklamie. „Jako jedyny w branży e-turystyki serwis Qtravel posiada kontekstową wyszukiwarkę ofert turystycznych”. Wśród spodziewanych nowości znajdą się nowe funkcjonalności związane z prezentacją i rezerwacją ofert”.

Jeszcze raz dziękujemy powyższym serwisom za zgłoszenie. Wkrótce kolejna część naszego przeglądu!

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook