Ciekawe startupy – przegląd #1

Opublikowane 01 lipca 2010, autor: Dawid Zaraziński

1

Kiedy uruchamialiśmy Wystartowali.pl za cel obraliśmy sobie rzetelne i wyczerpujące opisywanie ciekawych internetowych projektów. Zastanawialiśmy się jednak jak z sieci wyłowić te interesujące? Błogosławieństwem okazał się nasz formularz – zgłasza się do nas bowiem tak wiele startupów, że największym wyzwaniem pozostaje wybór najciekawszych.

Gametrade.pl

Nie ma w tym cienia narcyzmu, choć z pewnością jesteśmy bardzo dumni 🙂 Nie chcemy jednak „zalewać” Was dziesięcioma recenzjami tygodniowo (przyjęliśmy formułę dwóch-trzech dużych tekstów). By jakoś wspomnieć i podziękować tym serwisom, które opisane nie zostaną, ale zadały sobie trud zgłoszenia postanowiliśmy raz na jakiś czas w kilku zdaniach informować Was jakie to projekty. Może któreś uznacie za tak wyjątkowo interesujące, że zechcecie byśmy jednak je zrecenzowali?

Niewątpliwym plusem takich tekstów będzie również pokazanie jak różnorodne mają Polacy pomysły na internetowy biznes. Zaczynamy więc?

Vuala.pl

W pierwszym odcinku cyklu przedstawiamy pięć serwisów, które zgłosiły się do nas jeszcze w kwietniu. Są to:

  • Perfunauci.pl – serwis społecznościowy i sklep z perfumami (Perfunauci zintegrowani są ze sklepem Fiorente.pl – w samym serwisie
    nie można kupić perfum). Za działalność w serwisie (dodawanie perfum, opisów, opinii etc.) użytkownicy zbierają punkty, za które – w okresowych konkursach – można wygrać nagrody.
  • Reinstalka.pl – serwis to projekt stworzony z myślą o oszczędzaniu czasu przy nowej lub ponownej instalacji systemu. Za jego pomocą można zainstalować najbardziej potrzebne wtyczki, programy – a wszystko to w jednym miejscu.
  • Vuala.pl – „portal nieruchomości z zaawansowanymi opcjami wyszukiwania”, ma umożliwiać odnalezienie nieruchomości według własnych kryteriów. Serwis zarabia na płatnych ogłoszeniach.
  • Gametrade.pl – serwis służy do „łatwej i szybkiej wymiany gier komputerowych”, oferuje też możliwość ich kupna; wszystkie dostępne opcje na stronie są darmowe, choć serwis chce zarabiać na płatnych usługach dla użytkowników i dla sklepów oraz reklamie.
  • Fototemat.pl – serwis fotograficzny, niedawno wystartował. „Spośród serwisów fotkowych fototemat.pl wyróżnia się możliwością tworzenia tematów i dodawania do nich zdjęć” – przeczytaliśmy w zgłoszeniu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy powyższym serwisom za zgłoszenie.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook