Ciekawe startupy – przegląd #2

Opublikowane 16 lipca 2010, autor: Dawid Zaraziński

1

Nadszedł czas na kolejny przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których – z różnych względów – nie recenzujemy. Są wśród nich: kreator społeczności, serwis do instalacji oprogramowania, serwis turystyczny i do zarządzania domowym budżetem oraz narzędzie komunikacyjne dla firm. Zapraszamy!

Tak jak pisaliśmy dwa tygodnie temu: zgłasza się do nas tak wiele serwisów, że największym wyzwaniem pozostaje wybór najciekawszych do dużej recenzji. By jakoś wspomnieć i podziękować tym projektom, które opisane nie zostaną, ale zadały sobie trud zgłoszenia, postanowiliśmy raz na jakiś czas w kilku zdaniach informować Was jakie to projekty. I jak zwykle: wskazujcie swoich faworytów, może któryś z projektów będzie na tyle dla Was ciekawy by napisać o nim coś więcej? Zaczynamy! (wszystkie cytaty – chyba że zaznaczono inaczej – pochodzą z teksów zgłoszeń przesłanych via nasz formularz)

 • iCOMM

  iCOMM (http://www.icomm.pl) – narzędzie które ma gromadzić całą wiedzę naszej firmy lub zespołu w jednym miejscu. Aplikacja udostępniana w modelu SaaS, jest możliwość instalacji na własnych serwerach (w wersji pro). Serwis jest prowadzony przez spółkę COBA Solutions, a pracują nad nim trzy osoby. W chwili zgłoszenia (początek maja) projekt wykorzystywany był w trzech firmach w modelu licencyjnym oraz w pięciu instancjach w trybie SaaS. Rozwiązanie zbliżone do takich projektów jak Google Wave, czy SAP 12Sprints. iCOMM che stawiać na rozwiązania komunikacyjne: posiada wbudowany kalendarz grupowy, w pełni integruje się z e-mailem, posiada klienta mobilnego (dla palmtopów, systemu Android oraz iOS), obsługuje widgety. Twórcy chcieliby „nawiązać współpracę z producentami oprogramowania będącymi zainteresowanymi integracją ich systemów z iCOMM wykorzystując otwarte, bazujące na XML API”.

 • Budżet Domowy (http://www.budzetdomowy.pl) – serwis sprzedający „wybranym klientom usługi optymalizacji budżetu oraz doradztwa inwestycyjnego”. Projekt tworzy trzyosobowy zespół, który współpracuje z firmą Zagozda. W chwili zgłoszenia (koniec kwietnia) serwis miał pięć tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Budżet Domowy chce oferować „użytkownikom globalnie unikatowy interfejs użytkownika, oraz koncepcję pracy z programem, która nie wymaga zarządzania kontami finansowymi”. W planach „trochę więcej użytkowników, znacznie więcej zysków”. Twórcy nie szukają inwestora.
 • Socjum

  Socjum.pl (http://socjum.pl) – serwis tworzony przez 11 osób to „pierwszy polski kreator serwisów społecznościowych, który został wdrożony w maju 2008 roku. Umożliwia on wszystkim, nawet tym, którzy nie mieli nigdy do czynienia z tworzeniem stron internetowych, szybkie i łatwe wyklikanie swojej własnej społeczności”. Model biznesowy serwisu opiera się na świadczeniu płatnych usług Premium (dla użytkowników, także zakładających społeczności komercyjne) i Promo (dla firm), a także na świadczeniu usług specjalnych na zlecenie klienta. W planach „są kolejne funkcjonalności dla społeczności, dodatkowe narzędzia ułatwiające zarządzanie społecznościami, komercyjne produkty dla profili i społeczności”.

 • poformacie.com (http://poformacie.com) – w zasadzie serwis nie istnieje już w zgłoszonej nam formule. W informacji dostępnej na stronie czytamy: „Trwa modernizacja serwisu. Wracamy pod nową nazwą apps”. Ma być to serwis, „dzięki któremu jednym kliknięciem zainstalujesz oraz zaktualizujesz swoje ulubione aplikacje. Czuwa, aby wszystkie programy na Twoim komputerze były w najnowszych i najbezpieczniejszych wersjach”. Poformacie.com był serwisem darmowym, zarabiającym na reklamach, tworzonym przez trójkę licealistów.
 • Wycieczka.pl

  Wycieczka.pl (http://www.wycieczka.pl) – serwis zarabiający na sprzedaży usług turystycznych, głównie wycieczek zagranicznych. Stworzony został przez krakowską firmę NETSTEL, w projekt zaangażowanych jest sześć osób. W chwili zgłoszenia (maj) twórcy planowali osiągnięcie 5000 użytkowników dziennie w ciągu najbliższych trzech miesięcy oraz rozwój narzędzi społecznościowych.

Serdecznie dziękujemy powyższym serwisom za zgłoszenie. Wkrótce kolejna część naszego przeglądu!

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook