SID On – iPhone, zmazywanki i… Malwinka

Opublikowane 21 kwietnia 2010, autor: Sylwester Kozak

0

Na Wystartowali.pl do tej pory skupialiśmy się na recenzowaniu startupów wraz z ich serwisami WWW. Dzisiejsza recenzja będzie nieco inna. Będziemy bowiem testować aplikację na iPhone’a.

Warszawska firma SID On zadebiutowała na rynku aplikacji na iPhone kilka miesięcy temu produkcją Color Me. Z takiej perspektywy czasu można powiedzieć, że twórcom udało się znaleźć niszę i dobrze ją zagospodarować. Firma specjalizuje się bowiem w tworzeniu aplikacji dla kilkuletnich dzieci, proponując najmłodszym użytkownikom ciekawe kolorowanki i różnego rodzaju “zmazywanki”. Obecnie w katalogu App Store znajdują się trzy produkcje SID On: TickleMe Animals, ShowMe Stories oraz Color Me !!! – wszystkie zarówno w wersji płatnej jak i darmowej (lite).

Jacek Bugajski

Zapytaliśmy twórców o ich własną definicję sukcesu aplikacji oraz o źródła pomysłu na biznes. Jacek Bugajski z SID on wyjaśnia nam:

Sami posiadamy dzieci i wiemy, że bardzo lubią iPhona – powstał więc pomysł by zacząć robić aplikacje właśnie dla dzieciaków w wieku 2-6 lat. Kolorowanka i odmazywanka poszły na pierwszy ogień. W sumie zaczęliśmy tworzyć dla naszych pociech, widząc jednocześnie potencjał rynku. Sukces nastąpił po miesiącu – kiedy to zwróciły się koszty. Dziś aplikacje zarabiają na zespół producencki (programiści/graficy/muzycy), który wytwarza następne produkcje. Już niebawem pojawią się nowe aplikacje, w tym również wersja Color Me na iPada – czyli Color Me HD – mówi nam Jacek.

By nie być gołosłownym o recenzję TickleMe Animals poprosiliśmy naszego eksperta – 4,5 letnią Malwinkę. Prywatnie Malwinka jest moją córeczką (tzn. Sylwestra 🙂 ), zawodowo zaś lubi – wspólnie z mamą lub tatą – spędzać czas na zabawach z CBeebies i minimini.pl. W jej zakładce na iPhone znajdują się aplikacje takie jak kółko i krzyżyk, kolorowanki i układanki oraz mahjong.

Grafiki z serwisu:

Okiem redakcji:

Dawid: (z niepokojem) czekam na kolejne sukcesy!

Piszę te słowa lekko zaniepokojony. Nie wiem czy powyższa recenzja wideo nie sprawia, że moja pozycja w Wystartowali.pl jest lekko niepewna… Tak czy siak – brawo Malwinka!

Jest coś w zdaniu „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Mimo bowiem traktowania przez wielkie koncerny jak Apple (gdzie jest Music Store?!), czy Microsoft (Xbox Live) Polski jak rynku drugiej kategorii, mamy swoje technologiczne gwiazdy. A kto wie, czy nie największą niespodzianką nie okażą się twórcy aplikacji na urządzenia mobilne z nadgryzionym jabłkiem.

SID On nie jest pierwszą firmą tworzącą oprogramowanie na iPhone’a, czy iPad’a. Z pewnością również swoje najlepsze projekty wciąż ma przed sobą. I choć TickleMe Animals, w którą i ja zagrałem ma w sobie coś narkotycznie fascynującego to prawdziwe hity ze studia warszawskiej firmy dopiero nadejdą.

Czy Polacy wyrosną na prawdziwych gigantów App Store? Oby. Być może będzie to kolejny, ważny argument za traktowaniem polskich klientów nieco bardziej poważnie.

Ogólna ocena redakcji:

Nie mieliśmy specjalnie wątpliwości przy ocenie tego startupu. Trzymamy kciuki za kolejne produkcje.

PS. SID On, jak każdy opisywany startup, otrzymuje od naszego partnera, firmy Infakt.pl, promocyjną cenę na pakiet Premium. Twórcy recenzowanego projektu otrzymują dostęp do pakietu premium w cenie 10 zł (standardowa cena to 99 zł).

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook