Ciekawe startupy – przegląd #32

Opublikowane 15 czerwca 2011, autor: Dawid Zaraziński

8

32 przegląd startupów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji. Przedstawiamy dziś projekt pomocny firmom, użytkownikom serwisów aukcyjnych, fotograficzny, rekrutacyjny oraz dla dbających o figurę. Zapraszamy!

WyszukajMi

WyszukajMi (http://wyszukajmi.pl) – tworzony przez spółkę Kanko Group we współpracy z ITStream serwis, którego ideą jest „możliwość wyszukiwania online, za pomocą jednej wyszukiwarki, aukcji z kilku najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie oraz programom partnerskim z serwisami aukcyjnymi. Wyróżnikami serwisu mają być zaawansowane opcje wyszukiwania aukcji oraz dodatkowe opcje takie jak powiadomienia e-mail o nowych aukcjach, listy obserwowanych licytacji, zapamiętywanie historii przeglądania aukcji.

Yellowtask (http://yellowtask.com) – „celem serwisu jest stworzenie nowych możliwości nawiązywania kontaktów w sferze prywatnej i biznesowej, ułatwienie wspólnej pracy oraz wymiana informacji osób związanych ze sobą”. Serwis umożliwia dzielenie się zdjęciami, dokumentami, plikami w obrębie grup o dowolnej tematyce, zarządzanie czasem oraz dostęp do rozszerzających podstawowe możliwości aplikacji. Projekt zarabiać ma na reklamie oraz płatnych usługach dodatkowych. Do serwisu dołączony ma zostać interfejs API.

Recruit Coders

Recruit Coders (http://recruitcoders.com) – serwis „umożliwi Ci znalezienie najlepszej pracy w branży IT. Wybierz funkcję Buduj profil i następnie Potwierdź kwalifikacje, a będziesz mieć możliwość przedstawienia swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności szerokiej gamie firm poszukujących pracowników. W zakładce Sprawdź umiejętności możesz automatycznie sprawdzić niektóre ze swoich umiejętności. Zdobywanie coraz wyższych poziomów w danych dziedzinach zwiększa twoją atrakcyjność w oczach firm poszukujących pracowników”. Do obsługi serwisu została powołana spółka, której właścicielami są: Sphere Research Labs, Yellow Group oraz Eurolinks.

vision360.pl (http://vision360.pl) – serwis oferujący wykonywanie fotograficznych panoram 360 oraz wirtualnych spacerów. Projekt zarabiać ma więc na płatnych usługach i tworzy go jedna osoba. Przyszłość to głównie rozszerzanie portfolio oraz dodawanie „wielu nie-zarobkowych panoram z bardzo ciekawych miejsc z całego świata”.

Dietevo.pl

Dietevo.pl (http://www.dietevo.pl) – twórcy projektu zapowiadają „rewolucję w planowaniu diety”. Tworzony przez 10 osób serwis, finansowany przez firmę ITSS, świadczy płatne i darmowe usługi związane z odchudzaniem i planowaniem diety. Wyróżnikiem projektu ma być „ograniczona ilość obsługiwanych użytkowników z racji indywidualnego charakteru obsługi płatnych klientów”.

Od Redakcji

Dzisiejszy przegląd to zróżnicowane jakościowo projekty. Który podobał Wam się najbardziej? Nasze typy to Recruit Coders oraz WyszukajMi. Podobają nam się pomysły, które stoją za tymi realizacjami i sposób ich wykonania.

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

 • http://Strona(opcjonalnie) advdiab

  wyszukajmi.pl – jakie są wiodące serwisy aukcyjne w Polsce ? jakie są propocje w ich udziałach w rynku aukcji ? 90% ma allegro jesli nie wiecej. ebay wejscie na rynek w polsce zakonczyl porazka, swistak ma problemy z samookresleniem i brak wizji jesli chodzi o konkurencje z allegro. na co komu taka wyszukiwarka ? to jest pytanie do tworcow – jaka analiza wykazala im zasadnosc tworzenia takiego serwisu ??

  btw, 2 lata temu na wykladach na studiach mba wykladowca od zarzadzania strategicznego podawal nam przyklad swistaka jako kompletnie marnotrawionego zasobu, braku wizji, koncepcji w strategii konkurencji. pomijam juz dyskusje jaka sie wtedy wywiazala, ale czasami sobie mysle, ze rzeczywiscie allegro swoja pozycje w pewnej czesci zawdziecza nieudolnosci konkurentow (i ebay i swistak tak samo sie tu mieszcza ….).

 • http://wyszukajmi.pl Marcin

  Witam,
  Jestem jednym z Twórców wyszukajmi.pl i odpowiadając na pytanie advdiab chciałbym przedstawić zasadność tego pomysłu.
  W Polsce rzeczywiście Allegro posiada 77 % udział w Polskim rynku aukcji. W naszym serwisie są dostępne wszystkie aukcje z ebay z możliwą dostawą do Polski co oznacza, że wyszukiwarka zawiera aukcje z serwisów zagranicznych ebay, a to powoduje że udział aukcji z allegro w serwisie zapewne wynosi ok 40-50% wszystkich aukcji dostępnych.

  Dodatkowo mamy w planie podłączanie innych serwisów aukcyjnych w tym zagranicznych co spowoduje, rozszerzenie oferty aukcji dostępnych na portalu. Docelowo zamierzamy, aby użytkownik szukając przedmiotów na portalu miał pewność że przeszukał wszystkie znane i dostępne serwisy aukcyjne w poszukiwaniu przedmiotów. Dominacja Allegro jest oczywiście na razie w Polsce nie do podważenia ale analogicznie było w USA gdzie ebay był bezkonkurencyjny do czasu pojawienia się serwisu ebid.com. Wierzymy w konkurencję i liczymy na inicjatywę twórców serwisów aukcyjnych tak jak np nowy serwis Aukcjusz.pl, czy aukcyjny serwis kolekcjonerski kiermasz.pl, który niedługo również zagości na naszym portalu.

 • http://Strona(opcjonalnie) advdiab

  dziekuje za rzeczowe wyjasnienie.
  co prawda osobiscie nie mam wiary ani w aukcjuszu, ani w innych pomyslach tego typu, dopóki nie stanie za nimi powazny inwestor z dobrym planem przełamania allegro (znowu kłania się przykład świstaka za którym teoretycznei cos stało, tylko planu nei było), ale to bez znaczenia w tym momencie.
  wazniejsze dla mnie jest dlaczego zostal przyjety model oceny udzialu rynkowego mierzony liczba dostepnych aukcji ? w przypadku ebay imho to prowadzi na manowce, bo wystarczy , ze dowolny wystawiajacy wpisze, ze dostawa w ramach EU.
  kiedys namietnie czytalem aukcje.org, jakies 2-3 lata temu, i trafialy do mnie publikowane wtedy statystyki ktore przede wszystkim pokazywaly liczbe zamknietych tranzakcji. bo pokazywalo to faktyczny potencjal danego serwisu. liczba otwartych aukcji jest latwo mylaca bo wystarczy ,ze np taki śiwstak namowiłby jeden duzy sklep wystawiajacy na allegro na wystawienie tej samej ofetry u nich i nagle sie okazuje, ze swistak urosl o 10 % , tylko co z tego jesli wystawiajacy 99% tego co sprzedaje nadal sprzedaje na allegro ?

  a w ogóle jaki jest plan promocji waszego serwisu ? jak mógłbym was znaleźć gdybym nie zaglądał na wystartowali.pl ?

 • http://wkrótce Adam

  A ja mam pytanie, piszecie o tym co inni piszą, wielkie spółki, ludzie którzy zabłysneli już w internecie, może napiszcie coś o !ludziach! którzy startują dopiero, używają open source’a, ich pomysły są świeże albo powielane z lepszym skutkiem, facebook nie był innowacją jak i wiele innych obecnie wielkich portali, vortali, serwisów. Pisząc o startup’ach „skazanych” na sukces, nie wróżę wam sukcesów. Jesteście kolejną x stroną którą oglądam i więcej nie zajrzę.
  A pytanie brzmi: Po co kolejny serwis o start’upach?

 • Pingback: quick loans

 • Pingback: direct payday loans bad credit ok direct lender

 • Pingback: drugrehabcentershotline.com best drug rehab centers

 • Pingback: bmi chart for men

Wystartowali.pl on Facebook