Ciekawe startupy – przegląd #6

Opublikowane 09 września 2010, autor: Dawid Zaraziński

3

W szóstym odcinku naszego przeglądu startupów, które zgłosiły się do nas za pomocą formularza, a których nie opisujemy w „dużych” tekstach, znalazły się serwisy poświęcone nieruchomościom, modelom, fitnessowi, autom i „sprawom komputerowym”.


RynekPierwotny.com

RynekPierwotny.com (http://www.rynekpierwotny.com) – według zapewnień jego twórców, serwis ogłoszeniowy, z ofertami nowych nieruchomości zamieszczanymi przez deweloperów lub biura sprzedaży. Oferty w serwisie obejmują tylko sprzedaż nieruchomości. Serwis istnieje od października 2009 roku. Zarabia na abonamentach pobieranych od deweloperów za prezentację inwestycji w serwisie. Wkrótce pojawić mogą się reklamy. Przewagą nad konkurencyjnymi serwisami mają być Wirtualne Spacery, które umożliwiają „podejrzenie” danej inwestycji.

Models ART (http://www.modelsart.pl) – serwis dla modeli i modelek, który umożliwia publikowanie swoich zdjęć, prowadzenie konkursów, wystawianie komentarzy i ocen, czat, prezentację fotografów” itd. Od konkurencji Models ART ma odróżniać się skoncentrowaniem „na łowieniu talentów, młodych fotografów, fryzjerów”. Wśród spodziewanych nowości planowane są zamówienia on-line oraz statystki (np. średnie ceny w miastach).

MapaFitness.pl

Mapa Fitness (http://mapafitness.pl) – ogólnopolski spis klubów aktywności fizycznej,  który na tle konkurencji wyróżniać chce się „prostotą wykonania, czynnym udziałem w promocji w aktywności i zdrowia fizycznego, integracją kont klubowych z profilami użytkowników”. Projekt tworzą dwie osoby, które planują zdobyć ok. 100 tys. zarejestrowanych użytkowników. Serwis ma zarabiać na kontach premium oraz – być może w przyszłości – sklepie internetowym.

Leszno Car Customs (http://lesznocarcustoms.pl) – forum internetowe poświęcone „samochodom o ponadprzeciętnych osiągach lub nietuzinkowym wyglądzie” z silnym akcentem społecznościowym. Forum zarabia na reklamach. Liczba klubowiczów oscyluje wokół 30 osób.

Infoscena.pl

Infoscena (http://infoscena.pl) – serwis informacyjny poświęcony sprawom „komputerowym” (systemy operacyjne, sprzęt, aplikacje itd.). Projekt na razie nie zarabia, w przyszłości mają pojawić się reklamy. Infoscena tworzona jest przez jedną, 21-letnią osobę. W rama serwisu działa również Forum.

Przypominamy, że w ramach przeglądów przybliżamy wszystkie serwisy, które się do nas zgłosiły. Nie oceniamy ich, nie decydujemy, które z nich są bardziej wartościowe od innych – pozostawiamy to Wam, drodzy Czytelnicy 🙂

Poprzednie „przeglądy” znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

 • http://Strona(opcjonalnie) tuttekbalamutek

  a czy ktos w ogole opisywal downloadnow.net ? to polska firma z w-wki, onlineowy dowloadmanager do rapidsharea, hotfliea i innych zrobili. obok leechpack.com chyba najlepszy taki serwis jaki znalazlem, a przez google nie udalo mi sie znalezc zadnych prowoblogowych informacji w jezyku polskim

 • http://www.polityka.tv Sprzedam Polityka.tv

  Przyszedł czas na domeny .com – Brawo RP!

 • http://www.infoscena.pl infoscena.pl

  Infoscena.pl miała dziś nową odsłonę tj. ver 2.00
  Większe zmiany:
  * System cache zwiększający wydajność kluczowych elementów serwisu (nabierze większego znaczenia w późniejszych etapach rozwoju serwisu).
  * Edytowanie publikacji za pomocą edytora WYSIWYG CKEditor co jest bardzo wygodne, bo przypomina pisanie w Wordzie i nie wymaga znajomości bbCode ani (X)HTML-a.
  * Zintegrowana rejestracja kont w Serwisie i na Forum działa teraz poprawnie i dodatkowo posiada zabezpieczenie antyspamowe (Captcha).
  * Wyświetlane są jedynie te kategorie, w których znajdują się publikacje.
  * Kod znajdujący się po stronie serwera został jeszcze bardziej zoptymalizowany. Kod (X)HTML również uległ lekkiej optymalizacji.
  * Opcja edycji danych w Panelu Użytkownika.
  * Wygodniejsze dodawanie zdjęć do publikacji – teraz wystarczy z poziomu CKEditora wysłać obrazek na serwer i wstawić do publikacji.
  * Wprowadzono wyświetlanie informacji o statusie publikacji w Panelu Użytkownika.
  * Menu górne zostało ostylowane na nowo.
  * System news-ów widocznych na stronie głównej (zastąpiły one listę najnowszych publikacji). Jeden z nich właśnie czytasz 😉
  * Poprawienie błędnego wyświetlania ilości komentarzy oraz kilku innych błędów.
  * Dodanie nowych opcji ułatwiających nam zarządzanie Infosceną, w tym Waszymi publikacjami.
  http://infoscena.pl/

Wystartowali.pl on Facebook