SMSMatrix.com – najpotężniejsza bramka SMS na świecie?

Opublikowane 19 lipca 2010, autor: Jakub Wasilewski

7

Tylu usług związanych z wiadomościami w telefonii komórkowej nie widziałem jeszcze nigdy w jednym miejscu. SMSMatrix.com to oferta tak dla klientów indywidualnych jak i firm. To co dostępne jest dla jednych i drugich wykracza poza proste formularze SMS.

Strona SMSMatrix.com zrobiona jest profesjonalnie i przejrzyście. Nawigacja jest prosta, łatwo znaleźć tu chyba wszystko co wiąże się z SMS-ami.

Dostępne jest przesyłanie wiadomości głosowych, konwersja tekstu na mowę, faksy, e-maile, rozsyłanie grupowe, alerty, przypomnienia i cała gama narzędzi do marketingu SMS-owego. Firmy mogą skorzystać z API, pozwalających na połączenie usług z używanymi w ich biurach programami.

Serwis oferuje oczywiście normalną platformę wiadomości SMS. Daje na nią wirtualny numer telefoniczny. Numer ten działa w obie strony, można też na niego wysyłać SMS-y. Takie SMS-y mogą być później przekierowane na maila, zwykły telefon, odegrane jako wiadomość głosowa (syntetyzer głosu). Usługa wyraźnie nastawiona jest na biznesowego klienta. Takiego który wysyła nawet tysiące wiadomości – wskazuje na to baza danych kontaktów, system wypisywania się z list rozsyłkowych i system szablonów z odpowiedziami.

Bramka SMS pozwala na rozsyłanie tych wszystkich wiadomości tekstowych do ponad 200 krajów na świecie. Wśród nich do Polski. Jednak większość zaawansowanych funkcji działa jednak tylko w Ameryce Północnej, nastawiona jest na tamtejszego klienta. Np konwersja tekstu na głos działa tylko w języku angielskim i hiszpańskim.

Dodatkowo SMSMatrix oferuje masowe wysyłki faksów i maili. Firma zapewnia iż wszystko jest robione tak, by nadawca nie trafił na żadną czarną listę jako spamer.

Ceny za te wszystkie usługi wyglądają na dość konkurencyjne. Nie zajmuję się profesjonalnie marketingiem ale wydaje mi się, że stawkami SMSMatrix może powalczyć z naszymi operatorami.

Moja ocena? Na rynku amerykańskim dałbym bardzo dobry.

Galeria

Komu się to może przydać?

SMSMatrix skierowane jest przede wszystkim do biznesowego klienta. Usługa jest za duża dla prywatnego wysyłacza SMS. Ale dla wszystkich speców od telefonicznego marketingu to spełnienie ich marzeń.

Szansa na zainspirowanie polskich startupowców

Bardzo duża, dlatego ten serwis recenzuję. Widziałem sporo systemów wirtualnej telefonii głosowej dla, a jakoś usługi SMS-owe nie są zagospodarowane. Startup który by u nas w Polsce zaoferował takie systemy masowej rozsyłki SMS i komunikaty głosowe, z podobnymi do SMSMatrix funkcjami, może mieć wielu klientów B2B.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

 • http://www.polityka.tv Sprzedam Polityka.tv

  Wreszcie coś pożytecznego! Gratuluję

 • http://Strona(opcjonalnie) Marek

  niedziała :((

 • http://www.danielroyce.com Daniel

  Dziala, tylko przy zakladaniu konta trzeba podac prawdziwe dane 🙂
  Ladne GUI zrobione chyba we Flexie

 • http://www.redlink.pl Tomasz Pakulski

  Panie Jakubie,

  W swoim tekście wspomina Pan o inspiracji SMSMatrix dla polskich Startupów, sugerując, iż taka usługa nie funkcjonuje na polskim rynku.

  Pragnę podkreślić, iż od 2008 r. działa usługa Redlink.pl, która pozwala na wysyłanie, podobnie jak SMSMatrix wiadomości: e-mail, SMS, faks i voice w jednym miejscu!

  Nasi Klienci mają dostęp do wszystkich opisanych przez autora usług, w dodatku po polsku, z pełnym wsparciem technicznym i po znacznie niższych cenach.

  Redlink.pl pozwala więc na konwersje tekstu na mowę przy wykorzystaniu systemu IVONA, a więc z pełną obsługą języka polskiego i wysyłkę komunikatów głosowych do większości krajów na świecie.

  Nasi Klienci mogą rozsyłać SMSy promocyjne i reklamowe i masowo nadawać faksy. Mają też dostęp do profesjonalnego narzędzia e-mail marketingu.

  Co więcej, udostępniamy autorskie API i oferujemy pełne wsparcie przy integracji systemów informatycznych z naszą usługą.

  Nasza usługa wygrała pierwsze targi Startupów: http://www.internetstandard.pl/news/175789_1/Redlink.i.Ecoosystem.docenione.na.Democamp.html

  Zapraszam po szczegóły: http://www.redlink.pl

 • Pingback: loans

 • Pingback: direct i need a payday loan today lender

 • Pingback: drugrehabcentershotline.com drug rehab

Wystartowali.pl on Facebook